Arvuti ettevalmistamine programmeerimiseks

Õppeainete Programmeerimine 1 ja 2 edukaks sooritamiseks on sul vaja endale paigaldada programmeerimiseks ja modelleerimiseks vajalikud töövahendeid. Alternatiivina on teatud tööriistade puhul võimalik neid ka kaugelt kasutada.

Valik 1: Linux virtuaalmasinas + Geany

Meiepoolne soovitus selleks, et saaksid võtta ainest maksimumi aga seda teha võimalikult ohutult on enda arvutisse paigaldada virtuaalmasin, mille sisse installeerida Linux ning sinna paigaldada juba vajaminevad rakendused.

  1. Juhend: Kuidas jooksutada enda arvutil Linuxit
  2. Juhend: Kuidas paigaldada Geany ja kompilaator
  3. Juhend: Kuidas seadistada Geany

Valik 2: Kaugelt ligi RDPga

Neile kes ei tunne kohe alguses mugavalt oma arvutile tarkvara paigaldama hakata on võimalus kasutada kaugligipääsu ülikooli arvutitesse. Selleks on vaja kasutada VPN ühendust ülikooli võrku ning seejärel RDP protokolli ühendamiseks.

Juhend: RDP abil kaugelt ligi

Valik 3: MS Windows + Geany

Nendele kes ei soovi endale Linuxit paigaldada on võimalik enamik kursust siiski Windowsit kasutades läbi teha.

Hoiatus: Kui planeerid võtta ka õppeainet Programmeerimine 2, siis see valik seab sulle teele hulgaliselt takistusi.

  1. Juhend: Kuidas paigaldada Geany ja kompilaator
  2. Juhend: Kuidas seadistada Geany

Valik 4: WSL (Windows Subsystem for Linux)

WSL on saadaval Windows 10 ja 11 kasutajatele ja lubab jooksutada Linuxit Windowsi sees piiratud kujul – nö hübriidlahendus. Kasutusel on Microsofti enda teise astme hüperviisor Hyper-V. Täiendavate ressursside vajadus on minimaalne, eriti võrreldes täisväärtusliku virtuaalmasina jooksutamisega. WSList piisab aine vajaduste jaoks.

https://wiki.ubuntu.com/WSL

Kasutades WSLi jälgi Valik 1 all olevat Linuxi juhendit.

Valik 5: Valin ise tarkvara

Programmeerimise jaoks C keeles on olemas sadu sobilike koodiredaktoreid ja rohkem kui 1 töötav kompilaator. Enda arvutil oled vaba kasutama neid rakendusi mida paremaks pead. Sellisel juhul oled sina vastutav selle eest, et tarkvara korralikult üles seadistada ning pead arvestama kõikide veidrustega, mis selles tarkvaras leiduda võivad. Alternatiivse tarkvara kasutamisest tulenev teadmatus ei ole vabandus.

Mõningaid ideid võid leida viidete sektsioonist: https://blue.pri.ee/ttu/ressursid/viited/